Tek Rakibimiz Annelerimiz

Unutulmaz anlar eşsiz lezzetler kalıcı dostluklar için buradayız

Natürköy nasıl doğdu?

NaturKöy Sapanca’ nın Mahmudiye Köyü’nde,  yeşilin binbir türlü dokusunu barındıran bir vadinin tam ortasında, ziyaretçilerine doğanın bütün güzelliklerini doyasıya yaşatmak için tasarlandı.

2008-2009 yılları arasında göletleri, şelaleri, barbekü alanları, restorantı, kır düğünü alanı, yürüyüş parkurları ve mini futbol sahası tamamlanarak hizmete açıldı.

Projenin ikinci  etabı olan seminer ve toplantı salonları, kütük ev konaklama alanları, bölgeye özgü ve dünyadan baıka hayvanların da barındırıldığı  noktasal mini hayvan yaşam alanları ile diğer aktivite alanları önümüzdeki yıla kadar tamamlanarak hizmete açılacaktır.

Maşukiye, Sapanca ve Pamukova arası, dünyada çok az görülen aynı zamanda da Türkiye’de ikincisi olmayan klimatik bir iklime sahiptir. Bu bölgeyi farklı kılan en önemli özellik ise havadaki nem ve oksijen durumunun bitkilere uygunluğu, Sapanca gölünün etkisi ve zemin toprağındaki tuz oranının düşük olmasıdır.  Bu nedenle ideal koşullarda yetişen bitkilerin yaprakları aynı türlerin yapraklarına oranla daha canlı yeşil tonlarına sahip olarak daha iri ve sağlıklı görünümdedirler.

NatürKöyün bulunduğu vadide yer alan koruma alanımızdaki bitkiler; kastancı eriği, ceviz, çam, ormangülü, muşmula, defne, karayemiş, kocayemiş, berberiş, yukka, ateş dikeni, poteras, tafla, liküstnü.

 

Naturköy’de Konaklama için yapılan Geleneksel Türk Evleri nin ilki hizmete açıldı.

Artık keyifle yemek yediğiniz, sevdiklerinizle doğayı dolaştığınız bu güzel mekanda konaklayarak dinlenmenin de keyfini çıkarabileceksiniz.

Her türlü konforunuzun düşünülerek özenle tasarlanan Evlerimizin sıcacık ev atmosferinde Sapancanın bol oksijenini soluyarak uyumanın ayrıcalığını yaşamak için lütfen telefonla detaylı bilgi alınız.

Menemen
naturkoy-7
naturkoy-21

Yöresel Kaynaklar

 

 &

 

Organik Besinler

Doğal Zinde Sağlıklı Hissetmeniz ve Doğanın  bir parçası olduğunuzu hatırlamanız için, Natürköy’de herşey   DOĞAL

NaturkoyDugunMini
naturkoy-8

Hizmetlerimiz

Natürköyde şu an yapımı tamamlanıp faaliyete geçen hizmetlerimiz;

Yöresel Kahvaltı,

Barbekü & Yemek,

Davet, Organizasyon, Kır Düğün Alanları,

Evcil hayvanlar (ilk etap için kazlar, ördekler, alabalıklar,)

Şelaler, nehir ve göletler,

Çardaklar